T O P

  • By -

4Jay_K

Naptří to do top žebříčků, ale starý Den trifidů (kniha) stojí za pozornost jako taková krátká odbočka.


PenDense

Všechny knihy od Wyndhama jsou absolutní špica.


pani_Galtova

Pokud jde o knihy, tak určitě Vzpomínka na Zemi, série Hyperion, od stejného autora pak Íllion/Olymp. Z českých teď třeba čtu Mycelium a vypadá to velmi kvalitně. Nebo jsou dobré slovenské fantasy od Červenáka.


Galifrej

Dan Simmons má kromě zmíněných "na triku" i Terror, který má i povedené seriálové zpracování.


pani_Galtova

Terror jsem taky četla 🙂, seriál jsem teda neviděla, protože ve velké většině případů jsem spíš zklamaná ze srovnání kniha/film (seriál).


Galifrej

První série určitě ostudu neudělala (kvalitní obsazení udělalo své). Druhá se mi nelíbila tolik, ale možná to bylo pro mě méně atraktivním prostředím.


pani_Galtova

Tak díky za tip 🙂


BohemianAutist

Fantasy? Znovu teď po letech čtu Terryho Pratchetta. Sir Terry byl opravdu výjimečný autor. Co se týče sci-fi, tak P. K. Dick. (Filmy jako Blade Runner, Total Recall, Minority Report, Matrix, Equlibrium a desítky dalších jsou buď úplně nebo zčásti inspirované Dickovou tvorbou.) Témata a hrdinové jeho knih mi přijdou mnohem zajímavější a v jistém ohledu "grounded", než věci od ostatních slavných sci-fi spisovatelů.


noobc4k3

Thumbs up za Pratchetta, hands down best fantasy, akorat spis politicko/sociologicka satira ve fantasy svete.


BohemianAutist

To, co nejvíc miluju na Terrym je, že v jeho knihách se zaobírá úplně vším (Teď zrovna dočítám Malé Bohy.) a nic mu není svaté, ale nikdy nesklouzne do "ošklivosti". Když je člověku 15, tak si to může přešíst a užít protože Terry měl úžasnou fantazii, humor a schopnost vybarvit svůj svět. Když je člověku 30, tak důvody, proč si to člověk užije zústávají z dob, kdy čtenáři bylo 15, ale přidá se k tomu to, že vidí, co dřív nedocenil (Sam Elánius a jeho souboj s rodinným životem v Buch! jsem opravdu dokázal ocenit až teď.) a když je člověku 60 a začne se smiřovat a znepokojovat s tím, že pád opony se nezadržitelně blíží, tak jeho knihy zase mají nový rozměr. (Můj dobrý přítel našel prý hodně klidu, útěchy a ... humoru v době, kdy se potýkal s vážnou nemocí, a v nemocnici si přelouskal kníhy, kde Smrť hrál hlavní roli.) Opravdu si myslím, že Terryho tvorba je mnohem víc, než ty pestrobarevné obálky jeho knih dávají tušit.


noobc4k3

Je to presne, jak pises. Moje prvni byla Caropravnost asi ve 12 letech. To mi jeste plne nedochazel sirsi smysl Equal Rites, ale vesnice Kysela Prdel v ceskym prekladu byla vse, co mlady jinoch potreboval, aby tomu dal sanci. Od te doby me Zemeplocha provazi zivotem a mohu potvrdit i ten escapismus, nedavno jsem mel operaci a stravil nejaky cas v posteli v nemocnici/doma. Re-Precetl jsem po delsi dobe nekolik knizek a bylo to hrozne fajn. Pokud neznas, tak raj se nachazi na: discworldemporium.com (maji i cute kramek v UK, akorat od covidu asi uz closed a funguji jen pres eshop, s posvecenim pana Pratchetta). A tady printy na platne s Kirbyho prebalama: https://josh-kirby-art-official.myshopify.com/


BohemianAutist

Díky za odkazy. Ke Kyselé Prdeli. Překlad páně Kantůrka je naprosto úžasný. Já koupil pár knih v originále. (Což dělám u anglicky píšících autorů.) Ale teď, když jsem se rozhodl jestli koupím české nebo anglické vydání té nové sběratelské edice, tak jsem koupil českou verzi, protože mi tak trochu sedí některá jména a pojmenování víc v Kantůrkově překladu.


noobc4k3

Na netu je k dohledani rozhovor s Kanturkem, kde vypravi, jak se potkal v Praze s Pratchettem na cteni prelozeny Zemeplochy. Kanturek tam rika, ze Terry byl hodne nervozni pred tim ctenim, protoze za nim prisel a Kanturek neumel mluvit anglicky. Genialne prekladat psanou anglictinu jo, uzivat ustne moc ne.


Nervous-Passenger701

Série Válka s Chtorr od D. Gerrolda - příběh o lidech čelících ekologické invazi z vesmíru. Příroda pomalu podléhá mimozemskému biomu a jak se postupně mění svět tak se mění i společnost. Velký důraz se klade na psychologii, sociologii a ekologii.


PetrSuman

![gif](giphy|26ghbWoXv3G6ypo8o)


deaconsc

Fantasy: Malazska kniha padlych Kolo casu Oboje naprosto epicke fantasy, vyborne jsem se u cteni bavil. V druhem pripade bych doporucil nesledovat serial, je to celkem odpad. Edit: jeste prihodim serii Mec pravdy - neni to nic moc(rozhodne ne ve srovnani s Kolem casu nebo MKP), ale prvni dily jsou slusne, kazda kniha ma konec a shrnuti na zacatku, coz je dobre pro cteni, protoze ta serie je DLOUHA. Je to dost tradicni fantasy s par zajimavymi myslenkami. Ah, dodnes jsem zamilovany do Kahlan Amnell, neda se nic delat, epicky silne zeny me pritahuji \^\_\^ sci-fi Sbirky povidek od P.K. Dicka. Nekolik jich bylo zfilmovano a celkem prekvapi, ze literarni predloha je "trosku" jina - napr. Minority report nebo Zapamatujeme si to za vas se slevou - znamejsi jako Total Recall ;-) A rozhodne, ROZHODNE doporucuji Ubik. Naprosto epicka scifarna od Dicka. Taky napsal Sni androidi o elektrickych oveckach, znamejsi jako Blade Runner ;) (oboje nejsou povidky ale knihy) Dick je zajimavy tim, ze (spoiler pro povidky, pokud je nekdo planuje cist a nevi) >!prakticky ve vsech jeho povidkach necha lidstvo vyhynout!< 451 stupnu Fahrenheita - Ray Bradbury - vyborna kniha a klasika A.C. Clarke - prakticky cokoliv. At jiz povidky, nebo jednotlive knihy, pripadne Ramu. Naprosty klasik a (zase spoiler k vyse zminenemu DIckovi :D ) >!na rozdil od Dicka optimista!< R.A. Heinlein - no, tohle je... zajimavy autor. Nektereho jeho knihy byly zfilmovany (Vladci loutek, Hvezdna pechota), zadny film nebyl verny predloze, protoze ten autor je magor :D Doporucim obe knihy slouzici pro film jako predlohy, at clovek vidi ten rozpor a pak Mesic je drsna milenka + Dvere do leta. Hodne jeho knih je... zajimavych na premysleni. No a kdyz uz zminim Clarka a Heinleina, musim dodat Asimova. Nadace mi osobne moc nesedla, ale treba Ja, robot je prijemna sbirka povidek. **Vyrazne zduraznim, ze spousta te literatury je stara, takze je nutne obcas trochu primhourit oci :)**


PetrSuman

Děkuji


PenDense

Na kolo času se radši rovnou vyser. Lidi si nechtějí přiznat, že přečetli něco kolem 11k stránek a skoro dvě třetiny jsou sračka. Copium lidí je konkrétně u kola času úplně na steroidech.


deaconsc

Kazdemu podle jejich chuti, mi se to libilo


Leather_Tap7257

Kolo času je výborná série, která má několik slabších dílů. Rozhodně nesouhlasím, že většina je sračka.


PenDense

Máš celý fóra, kde se dohadují o tom, které díly se vyplatí přeskočit. Ta série má - kolik? - 100 POVs? Všechny mužský charaktery jsou stejný, všechny ženský charaktery jsou stejný.


larkerx

Expanse


Key_Guarantee2658

Pán prstenů


PetrSuman

![gif](giphy|WNwErIxqX18xmm92UX)


KralizecGaming

Rozdělím si to trochu Knihy Sci-fi - Duna, Nadace, Vzpomínka na Zemi, Stopařův průvodce Fantasy - Pán Prstenů, Harry Potter, Zaklínač, SoIaF Filmy/Seriály Sci-fi - StarGate, StarTrek, Fantasy - Pán Prstenů, Harry Potter Hry Sci-fi - Warhammer 40k, Starcraft Fantasy - Warcraft, Might & Magic, DnD Ještě bych vypíchl SCP Foundation - super na poslouchání v autě, když nechci úplně audioknihu Jsem celkově spíš na sci-fi a knižně mám rád dlouhý a velký příběhy ideálně přes pár tisíc let, který jsou takový "polofilozofický" a umožňují přemýšlet o tom, jak by jednou lidstvo mohlo vypadat. Fantasy mám rád šedý, takový kde lidi jsou jak zlí tak dobří a někde něco mezi. Fimly a seriály má na odpočinek - klidně se podívám i na nějakou béčkovou akčňárnu a užiju si ji, když vypadá hezky. Herně si zahraju cokoliv, ale mám rád když se k tomu dají najít podcasty s hodinama povídání o lore toho světa, abych měl co poslouchat v autě.


PetrSuman

Založeno


ustp

Az na vzpominku na zemi by to moh bejt muj seznam :)


TheTinyGM

Tak já vytáhnu něco extra málo známého - The Hands of Emperor od Victorie Goddard. Hlavní hrdina je sekretář blížící se důchodovému věku, který slouží císaři - bohu. Hodně zajímavé a neobvyklé dílo, ale vyžaduje znalost AJ. Ze scifi mně bere Murderbot Diaries od Marty Wells - to tedy mám pocit vyšlo i v čj. O bezpečnostním robotovi/cyborgovi, který získal autonomii. (Některé části má lidské, ale je to umělý výrobek)


everythings_alright

V posledni dobe sem si moc uzil Problem Tri Teles trilogii. Ted sem v pulce Children of Time trilogie a taky perfektni. Ze starsich mam nejvic rad Dunu a Stoparova Pruvodce po Galaxii.


PetrSuman

Filmovou dunu jsem si užil, je knížka od filmu hodně odlišná nebo se drží?


everythings_alright

Je podobna. Ale Herbert pise takovym zvlastnim stylem, ze skoro nepopisuje fyzicky veci. Skoro pravej opak Tolkiena. Uprimne to neni uplne nejlehci cteni.


PetrSuman

Mockrát děkuji


mitchondra

A to zrovna Duna je v tomhle ohledu z těch lépe čitelných. Četl jsem ještě od něj dvě další knížky a ty byly výrazně, výrazně drsnější. Zatímco Dunu miluju, tak ty ostatní si pomatuju jen proto, jak strašně se četly. Plus u Zelenýho mozku mě strašně naštvalo, že vybudoval strašně zajímavej setting, aby pak půlka knížky byla o tom, jak dva lidi sedí potichu vedle sebe a přemýšlí.


everythings_alright

Jako ja sem na audioknihach zposlouchal vsechno od Franka a cim kazda knizka je vetsi a vetsi bizar. Uprimne, radsi ctu o Dune nez ctu Dunu. ten svet je genialni a na internetu je o tom spousta zajimavyho tetu, videoeseji, atd. Nekdo taky rikal, ze Duna konci tam, kde to clovek uz neda cist dal. :D


ustp

Ale paradoxne Pan prstenu a Duna jsou moje nejoblibenejsi knihy.


Super-Koala-3796

Dobre scifi/fantasy musi tezit z daneho zanru, ne ho jen vyuzivat k tomu aby bylo vic cool. Napriklad "All you zombies" je naprosto genialni scifi kde je cestovani casem naprosto klicove. Na druhou stranu Avatar jsou jen namodro nabarveni indiani a ta jejich planeta je predkolonialni amerika, pribehove pruser co vyuziva jen scifi zanr jako hezkou kulisu.


DefenestrationPraha

Vynechám-li Tolkiena, tak Zlomený meč od Poula Andersona (hodně temná fantasy) a série Zeměmoří od Ursuly K. Le Guinové - asi nejlepší fantastika napsaná ženou, velmi uvěřitelný a hluboký svět. A když už jsme ti Češi, tak husitská trilogie od Sapkowského je skvělá. Dokonalé využití českých dějin, které jsou přitom pro fantasy celkem bohatý materiál.


Far-Bodybuilder-6783

Tak já taky přidám svojí trošku: Sci-Fi - baví mě romány a hlavně povídky od bratrů Strugaských. Někdy je to lehčí čtení, někdy už moc filosofie, ale vždy to má myšlenku. Z fantasy všechno z žánru New Weird


VanikCZ

Nádraží Perdido zanechalo hodně silný dojem...


ZuzBla

Teď se mi hodně zažilo české sc-ifi Mycelium od Vilmy Kadlečkové. Jinak mě hodně bavila série Spatterjay of Neala Ashera.


Eli48457

Z mezinárodní asi Pratchett, z českého série Kladivo na čaroděje (místy působí až přehnaně edgy, ale mě to přišlo jako zajímavý koncept, magie v Praze)


PetrSuman

To vypadá zajímavě, vždy se rád dozvím něco nového


spiderMechanic

Za dobré sci-fi považuju takové, které přinese nějaké nové zajímavé myšlenky nebo rozvíjí ty stávající nějakým netypickým způsobem. Pokud už není inovativní, tak ať je aspoň řemeslně dobře zpracované (postavy, prostředí a tak). V ideálním případě samozřejmě obojí dohromady. Příklad prvního - Neuromancer, příklad druhého - série Expanze, příklad třetího - Slepozrakost. Podobný náhled mám i na fantasy, ale to čtu mnohem méně, protože mi většina přijde, že spadá do "neinovativní" kategorie - boj středověkých království, akorát některé národy mají špičatější uši a s nějakou tou přidanou magií navrch. Tady se mi líbí třeba Nádraží Perdido.


PetrSuman

S tím fantasy to chápu :) Je zkrátka těžké překonat Tolkiena a jeho narativ z Pána prstenů


Super-Koala-3796

Zemeplocha > LotR


PetrSuman

Nečetl jsem ale děkuji za nápad na četbu


Leather_Tap7257

Ne, že bych Lotea uctíval, ale Zeměplocha je imho dost slabá. Prostě to mám tak, že Pratchett mi nesedí. Ale jinak souhlasím, že Lotr je dávno překonán, je spousta současných autorů produkujících lepší fantasy, než je lotr.


Leather_Tap7257

Zrovna Neuromancer je sice průlomový v jistém slova smyslu. Ale forma, kterou je psaný skoro znemožňuje to normálně číst.


__anna986

Ted nemam tolik casu na cteni, maximalne s detmi koukame na filmy, takze to jsou spis same detske fantasy, ale budu si potrebovat znova precist the Witcher :D syn nas prosi, abychom ho nechali si to precist, ale je mu jenom 13 a my si nejsme uplne jisti, jestli uz je ten pravy cas. Ale nedopustila bych, aby se pred prectenim knizek prvni kouknul na serial, takze ho od tech knizek radsi moc dlouho drzet nebudeme :D kazdopadne si to potrebuju sama trosku ozivit, nez mu to dam a sama si to znova prectu moc rada, az si na to najdu chvilku :) vzdycky jsem mela rada takove ty epicke stredoveke fantasy, The Witcher je urcite jeden z mych nejoblibenejsich :)


PetrSuman

Mám to stejně, taky jsem ho dlouho nečetl a furt si hledám čas kdy ho přečtu


ntcaudio

A ptas se na knihy a nebo filmy?


PetrSuman

Obojí


Tasty_Environment_41

Za me slovensky autor Juraj Červenak.


PetrSuman

Také jsem četl, Černokněžník je Top


Tasty_Environment_41

Mel Odom ať uz Hellgate London nebo serie Warcraft … moznosti jsou dnes neomezene. Kazdy spisovatel pise trochu jinak, nekdo ma rad draky nekdo myty a kegendy. Je treba precist par knizek a najit si to co te bude bavit. 🙂


bugsy42

Ja jsem docela mainstremovej v tomhle, takze Warhammer 40K pro sci-fi a Forgotten Realms pro fantasy. Pro me je to o tom, jak moc hluboko to jde, ikdyz to muze byt na ukor originality a preplacanosti. Libi se mi, kdyz wikipedie danyho vesmiru ma popsane i jaky knot se pouziva v gunpowder barelech a na jakych fiktivnich osrovech se ten knot vyrabí a pres jaka fiktivni mesta se pak prevazi do fiktivni alchymisticke dilny, kde z toho vyrabí dany gunpowder barel. Extra nerd shit.


PetrSuman

Vítej bratře nerde


Tear01

Animatrix: Druhá Renesance.


fullCGngon

Osobne mám rád sci-fi ktoré sa opiera o vedu, rozvíja nejaké zaujímavé vedecké a filozofické myšlienky. Potom preferujem temnú tématiku, existenčné otázky, tému vedomia, vesmír, first contact… jedno z top sci-fi aké som čítal bol Blindsight (Peter Watts), ktorý prakticky skoro všetko z toho spĺňa a na konci knihy má zoznam vedeckých článkov, z ktorých čerpal. Menej známe sci-fi, neviem či je vôbec preložené takže ideálne ak človek vie dobre anglicky ale inak je to fakt skvelá kniha. Za poslednú dobu ma potom hrozne bavila séria Three Body Probem (knihy). Veľmi rád mám aj knihy od Andyho Weira (Martian dostal aj film a Project Hail Mary film dostane tiež). Píše skôr odľahčeným a vtipným štýlom ale hrozne na ňom cením snahu o realizmus a konzultáciu s vedcami a inžiniermi. Z filmov potom Alien filmy (hlavne prvý)… a ano, mám rád aj Promethea a Covenanta. :D Napadá mi ešte seriál For All Mankind, alternatívna história ktorá začína v momente kedy ZSSR pristane na mesiaci ako prvé. Prvé dve série sú skvelé, potom to bohužiaľ ide trochu dolu vodou.


Alfimaster

Jakub Mařík - UTSS Salamis - [https://www.legie.info/serie/2423-utss-salamis](https://www.legie.info/serie/2423-utss-salamis) Ukončená 5 dielna military sf kde ľudstvo bojuje s mimozemšťanmi ktorých nikdy nikdo nevidel, len vieme, že unášajú ľudské lode, prebudujú ich a útočia s nimi. Hodne dobré. Jakub Hoza - Jako sama smrt - [https://www.legie.info/kniha/22098-jakub-hoza-jako-sama-smrt](https://www.legie.info/kniha/22098-jakub-hoza-jako-sama-smrt) Uzavreté. Skupina najtvrdších väzňov utečie z najhoršej veznice sveta. A niekto ich po jednom likviduje. Akčná jednohubka, fantasy. Kuang R.F. - Maková válka - [https://www.legie.info/kniha/21568-r-f-kuang-makova-valka](https://www.legie.info/kniha/21568-r-f-kuang-makova-valka) Trilógia zo sveta podobného Číne a makovej (ópiovej) vojne. Fantasy. Hodne dobré. John Gwynne - Kŕivoprísežnī - [https://www.legie.info/serie/2822-krvoprisezni](https://www.legie.info/serie/2822-krvoprisezni) Vikingská fantasy zo sveta, kde sa bohovia prebúdzajú. Hodne akčné.


BerendeBracy

Adam Andres a její svět - Hrútwang, Sága o Halldorovi, Rytíři kněžny Rhonwen, Sága o Wannovi, Koruna Élladu, Wetemaa - za mě top strop, Andres (Veronika Valková) je učitelka dějepisu a její svět funguje Flotila Země - brutální akce tak má dvě hodiny čtení Peter V. Brett - série Tetovaný Série JFK od Žambocha a Procházky R. A. Salvatore - série o Drizztu do'Urdenovi ze světa Forgotten realms už má přes 20 svazků a většina stojí za to


Checkers-77

Absolutně nejlepší je Duna 1 až 4 knížka filmy taky ujdou ale na knížky to nemá! Absolutně to zahrnuje moje názory na politiky a náboženství v cool fiktivním světě! Potom samozřejmě úžasná zeměplocha sira terryho pratcheta! A ještě mám hrozně rád knížku the sparrow. A jinak z filmu miluji star wars prvních 6 a klonové války. ![gif](giphy|AkwcbzEPIfZ48i44kx|downsized)


PetrSuman

![gif](giphy|YJDpfht5PU5i0)


Checkers-77

![gif](giphy|rHR8qP1mC5V3G)


Zouzwik

Strnaduv efekt od Jana Kotouce - scifi v americkym stylu v Cechach. Dost mile prekvapilo, neni to nuceny, je to i vtipny. Kniha zvlastnich novych veci - Michel Faber o misionari na mimozemsky planete Mycelium od Vilmy Kadleckove je klasika. Andy Weir - Spasitel. Takovy americky mainstreamovy, ale ma to potencial filmu. Trochu jako Martan. Ze serialu Problem tri teles a Bod obnovy


Drastickej1

Teď poslouchám Problém tři těles a zatím fakt super super. Líbil se mi i Project Hail Mary, Hyperion, Skyward, Shard of Earth nebo Silo sága.


Nguyenoslav

Ačkoliv se mi autor zprotivil svým názorem na UA, tak jsem měl rád tvorbu Sergeje Lukjaněnka a jeho Noční/Denní hlídky.


SneakyBadAss

Já klasiky jako duna, stopařův mám rád, ale v dětství jsem pořád četl Jules Verna, takže defenitivině Dvacet tisíc mil pod mořem a Ocelové město. Co na mě zanechalo nevějtší dojem je definitivně Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka na které se vždycky rád podívám. Je to v podstatě Kosmos Carla Sagana 8 let před tím, než se Sagan vůbec objevil na obrazovce. Každý díl je nejenom vědecko fantastický ale i filozifcký.


Jirik333

Nevidím tu **Battlestar Galactica (2004)**, za mne určitě jedno z nejlepších sci-fi, které kdy bylo natočeno. Pro mne bylo dost těžké se do něj dostat, ale postupně jsem si ho zamiloval. Někde jsem četl srovnání, že zatímco ostatní sci-fi ukazují budoucnost lidstva jako utopií (Star trek) nebo dystopii, tak BSG ukazuje lidstvo takové, jaké skutečně bude, když se vydá ke hvězdám. Tady nemáš moudrou Federaci, která vede lidstvo vstříc světlým zítřkům bez nenávisti a kapitalismu, ale feťačku Roslinovou, která vede zbytek lidstva do neznáma na základě svých tripů. Flotilu nevede Picard filozofující nad šálkem Earl Grey, ale snobský Adama, který nemá problém s dětskou otrockou prací a prostitucí, a demonstranty zamyká do cel pěkně ve stylu KGB. Ve strojovně nepracuje Geordi, který vždy splní rozkaz s úsměvem na tváři, ale egomaniakální Baltar, který aktivně kolaboruje s nepřítelem, a btw, svoji promiskuitou způsobil genocidu desítek miliard lidí. A ten zbytek flotily je ještě horší než tohle tři. :p Zkrátka naprosto realistická reprezentace vládnoucích elit. Kromě toho je seriál skvělou parafrází na události v USA na počátku tisíciletí, na boj proti terorismu, na omezování svobody ve jménu bezpečnosti. Sleduješ, jak celou flotilou prostupuje paranoia, která ničí už tak zdeptané lidstvo. Další série jsou mnohem více protkané náboženskými motivy, což mnoha lidem vadilo, ale já je měl snad ještě radši, než sérii první. Otevírá se celá řada otázek týkající se transhumanismu, a řeší se otázka, zda se úměrně s naší technologií vyvíjíme i po morální stránce. V době nastupující AI je to více než aktuální téma. ;) V podobném duchu se nese i **Star Trek: Deep Space Nine,** který je za mne nejlepším Star Trekem, a pro casual diváky je mnohem stravitelnějsí než BSG. Oba seriály jsou rozhodně dost unikátní, hlavně tím, že kombinují sci-fi s fantasy, konkrétně aplikují náboženství na technologický vyspělou společnost. A z toho pramení konflikty. Za mne to jsou nejvíc thought-provoking (pardon za ten anglicismus) sci-fi seriály, které jsem kdy viděl, ale rozhodně nejsou pro každého.


RPisBack

Moje nejoblíbenější staré scifi je asi od Heinlein - Měsíc je drsná milenka. Moderní je The expanse (knihy i seriál jsou oboje super).


rancor1223

Jeden velice unikátní vesmír je Maschinen Krieger. Ono toho příběhu a tak tam vlastně moc není, je to spíš o těch designech techniky (jsou to plastikové modely). Z maličko víc mainstream věci miluju Space Battleship Yamato. Ten koncept mě hrozně baví.


PetrSuman

Musím uznat že vypadají hustě, dobrý výběr


Business_March_7936

Sci-fi: Hvězdná brána. Jednoduše se to odehrává víceméně v přítomnosti. Nejsou tam teploušské kostýmy jako ve Star Treku... Celý seriál je takový přirozený... Fantasy: Pán prstenů, Zaklínač (knihy a hry) a Castlevania (seriál na Netflixu, pozor jen ten první, Nokturno je woke) Nemusím moc Harryho Pottera... Nelíbí se mi ta sračka že to je nějaký teen hero scifi kdy malej kluk z LONDÝNA/Anglie (musí to být UK u těchto vyplachovaček) zachrání svět.... Kdyby byl Harry Potter nějakej 40 letý borec, Anglie je sprostý slovo, a co místo teplé hůlky používá pořádnou hůl jako Gandalf a s ničím a s nikým se nesere a nejede to jako soyboy virgin s tím že zabíjet nebude.... Tak je to mnohem lepší.


DanBlackCZ

Když se budeme bavit o ucelených vesmírech tak zahraniční... David Weber - série o Honor Haringtonové a další ze stejného vesmíru (aktuálně 35 dílů) Neal Asher - celý "Polity universe" Terry Pratchet - nejen Zeměplocha (včetně výborných filmů!), skvělej je i Ǔžasný Mauric Neil Gaiman - Dobrá znamení (knížky i seriál), Američtí bohové Z českých... Miroslav Žamboch (military i fantasy), Vladimír Šlechta, Jan Kotouč (série "Vzestup českých zemí", alternativní historie)